Kirkkoneuvosto

Kirkkovaltuusto valitsee kirkkoneuvoston jäsenet  kahden vuoden toimikaudeksi. 

Kirkkoneuvoston kokouksessa puheenjohtajana toimii seurakunnan kirkkoherra ja pöytäkirjanpitäjänä talouspäällikkö. Kirkkoneuvoston kokoukseen kutsutaan jäsenten lisäksi kirkkovaltuuston puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja.  

Kirkkoneuvoston kokous on suljettu kokous.

Kirkkoneuvoston kokouksista tiedotaan täällä verkkosivuilla vähintään 5 päivää ennen kokousta.

Kolarin  seurakunnan kirkkovaltuuston, kirkkoneuvoston esityslista ja pöytäkirjat sekä viranhaltijapäätöksetLinkki avautuu uudessa välilehdessä

Kirkkoneuvoston kokousaikataulu 2024 

  • 11.12.2024 Äkäslompolon kappeli
  • 13.11.2024 Kolarin seurakuntakoti
  • 09.10.2024 Sieppijärven seurakuntakoti
  • 11.09.2024 Kolarin seurakuntakoti
  • 12.06.2024 Kolarin seurakuntakoti
  • 08.05.2024 Sieppijärven seurakuntakoti
  • 10.04.2024 Kolarin seurakuntakoti
  • 13.03.2024 Sieppijärven seurakuntakoti
  • 14.02.2024 Kolarin seurakuntakoti

 

Kirkkoneuvoston jäsenet 2023 - 2024

Jussi Ollila, kirkkoherra, puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja Anna-Liisa Keskitalo

Varsinainen jäsen:                                 Varajäsen jäsen:

Jussi Ollila 

Anna-Liisa Keskitalo, vpj.                     Anu Vaattovaara

Antero Laine                                        Raimo Kumpurinne

Arja Lauri                                             Leila Raappana

Janne Liikamaa                                    Esa Palovaara

Pertti Palovaara                                   Juha Ylläsjärvi

Kerttu Taina                                         Ruut Tornberg- Mattila

Henna Vaattovaara                             Miia Kumpurinne

Risto Lakso                                          Voitto Vaattovaara